Makaleler » IMMUTIME - MUCİZE KARIŞIM İÇİNDEKİLER » Ginkgo Biloba

 
 
resimKonu
 
Ginkgo biloba ağacı 200 milyon yıldan bu yana varlığını sürdüren en eski türlerden birisi. 300 kadar bilimsel yayın ginkgo biloba ekstresinin hafıza kaybı, unutkanlık, uykusuzluk, ezber kabiliyeti, konsantrasyon olamama, dolaşım sorunları...
 

Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba ağacı 200 milyon yıldan bu yana varlığını sürdüren en eski türlerden birisi. 300 kadar bilimsel yayın ginkgo biloba ekstresinin hafıza kaybı, unutkanlık, uykusuzluk, ezber kabiliyeti, konsantrasyon olamama, dolaşım sorunları, baş dönmesi, kulak çınlaması, anksiyete, nörolojik bazı düzensizlikler, Alzheimer semptomları gibi sorunlarda başarıyla kullanıldığını ortaya koyuyor.

 

Ayrıca Kan akımının düzelmesi, kanın akışkanlık özelliklerinin iyileşmesi , antioksidan , hücrelerin oksijenlenmesini sağlayıcı , Hücre ve organ harabiyetini önleyici , gözü koruyucu ve katarakt oluşumu engelleyicidir.Organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarının semptomatik tedavisinde ; (Hafıza zayıflığı , konsantrasyon bozukluğu , depresyon ,anxiyete (huzursuzluk) , baş dönmesi , kulak çınlaması , başağrısı) , allerjik enflamasyonlar , periferik arteriyel tıkanmalarda kullanılır
 

"Fighting Radiation & Chemical Pollutants With Foods, Herbs & Vitamins" kitabının yazarı Steven Schechter ginkgo ekstresinin kılcal damar dolaşımını arttırdığını böylece beyin, kalp ve diğer organ dokularına kan ve oksijen girişini arttırdığını yazıyor. Ayrıca ginkgoda bulunan flavonoidler serbest radikal temizleyicisi (antioksidan) olarak görev yapıyor..Ginkgo Biloba; devamlı dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmak için önerilmektedir. Stresten veya yoğun iş temposundan kaynaklanan unutkanlık sorunu olanlar için doğal bir çözümdür. Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirirken aynı zamanda enerji takviyesi de sağlar.
 

Ginkgo Biloba, dünyada yaşayan en eski ağaçlardan birisidir. Yapraklarının beyine olan faydaları, öksürüğü ve astım semptomlarını azaltması ve filaria cinsi kıl kurdunun vücuttan atılması gibi etkileri yüzünden, geleneksel Çin ve Japon ilaçlarında yüzyıllardır kullanılmaktadır.Yapılan araştırmalar; Ginkgo Biloba' nın hücre zarı yapısını kararlı hale getirmesi ve serbest radikallerin temizlenmesini (Antioksidan Etki) hızlandırmasının yanısıra, Sodyum (Na+), Potasyum (K+) ve ATP enzimlerini aktive ettiğini göstermiştir.


Ginkgo Biloba ; dolaşımı, özellikle beyne giden kan dolaşımını artırır. Beyin hücreleri, vücuttaki diğer hücrelere nazaran zarlarında en yüksek oranda doymamış yağ asitleri içeren hücrelerdir. Düşük oksijen seviyesine karşı çok hassastırlar.

 

Beynin diğer dokulara göre enerji rezervleri daha azdır, buna karşın fonksiyonları ve düzenli çalışması için büyük enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da sabit glikoz ve oksijen ihtiyacının sağlanmasıyla karşılanır. beyindeki kan dolaşımının azalması, zar fonksiyonlarına ve enerji üretimine zarar verir.


Sonuçta hücre ölümleri gerçekleşir. Beyinde iskemi ve hipoksi' nin (Dokularda ) deneysel modellerinde, Ginkgo Biloba’nın dikkate değer şekilde metabolizma ve nöronlar (sinir hücreleri) ile ilgili düzensizlikleri önlediği görülmüştür. Ginkgo Biloba , bu olumlu (pozitif) sonuçları, oksijen kullanımını ve hücreler tarafından glukoz alımını ve mitokondri' ye (Hücrenin enerji santralı) ait solunumu arttırarak sağlar.

Ginkgo Biloba ayrıca, beyindeki ödemlerin azaltılmasına, beyin zarına ait dinamiklerin geliştirilmesine yardımcıdır.

Ginkgo Biloba ; devamlı dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmak için önerilmektedir. Stresten veya yoğun iş temposundan kaynaklanan unutkanlık sorunu olanlar için doğal bir çözümdür. Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirirken aynı zamanda enerji takviyesi de sağlar
FİYAT : 54,00 TL
SATIN AL
 
 

 

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır