Makaleler » IMMUTIME - MUCİZE KARIŞIM İÇİNDEKİLER » Propolis

 
 
resimKonu
 
Propolis, arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir maddedir. Kovana giren ve taşıyamayacakları kadar böcekleri öldürüp bu sıvıyla kaplarlar ve onu yalıtırlar. İnsanlar da arıların ürettiği bu maddeyi s
 
 


 

SAF PROPOLİS EKSTRAKT 100 gr

- Propolis Nedir
- Propolis Tarihi
- Propolis içindeki vitamin ve mineraller
- Propolis'in Tıbbi Etkileri
- Propolis Hakkında Bilimsel Araştırmalar
- Propolis'in hastalıklara etkileri
- Propolis kullanım alanları
- Nurbal Propolis Ekstrak, Toz, Reçin fiyatları ve online satış
 


Propolis Nedir ?
 

Propolis, arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir maddedir. Kovana giren ve taşıyamayacakları kadar böcekleri öldürüp bu sıvıyla kaplarlar ve onu yalıtırlar. İnsanlar da arıların ürettiği bu maddeyi sağlık için tüketmektedir. 1 mg Propolis, yaklaşık olarak 20 mg Penisilin'e denk gelmektedir. Propolis iki yunanca kelimeden gelmektedir. Pro ve Polis.Propolis bazı ağaçların tomurcuklarından arılar tarafından toplanan doğal bir maddedir. Arılar bu maddeyi tükürük salgıları ve balmumu ile karıştırarak kovan girişini sterilize etmek için kullanırlar. Aynı zamanda kovan içinde, yumurtalarını bırakmak ve yumurtaları enfeksiyonlardan ve bakterilerden korumak için temiz ve güvenli bir yer hazırlamak için kullanırlar.


Propolis Tarihi ?

 

Propolisin tarihi eski uygarlıklara kadar dayanır. Eski Yunanlılar, Romalılar ve Mısırlılar enfeksiyonlarla savaşmak için propolisi kullanırlardı. Hipokrat zamanında yine virüslere karşı propolis kullanılırdı. İkinci dünya savaşında Sovyetler Birliği tarafından savaş yaralarını tedavi etmek için kullanıldı.


Propolis içindeki Vitamin ve Mineraller ?

 
Propolis mükemmel bir doğal antibiyotik ve bağışıklık sistemi güçlendiricisidir. Normal antibiyotikler yan etkilere sahiptir, Propolis ise hem yan etkisi olmayan hem doğal antibiyotik olarak tüm bakteriyel virüslerle mücadele etmek için yaratılmış harika bir destektir. 

Ünlü araştırmacı Rita Elkins, İkinci Leningrad Bilimsel Konferansı araştırmacılarıyla beraber Propolisin içerdiği zengin maddeleri şöyle sıralamıştır

- Vitamin A
- B1 Vitamini
- B2 Vitamini
- B3 Vitamini
- Biotin
- Bioflavonoids 
- Albümin
- Kalsiyum
- Magnezyum
- Demir
- Çinko
- Silis
- Potasyum
- Fosfor
- Manganez
- Kobalt
- Bakır

Ayrıca K Vitamini dışında Propolis bilinen tüm vitaminleri içerir. Vücut için gerekli kükürt hariç tüm mineralleri barındırır. Propolis %50 arası reçineler ve balsamlar, %30 balmumu, %10 arı poleni ve %10 esansiyel yağlardan oluşmuştur.

Propolis inanılmaz flavonoid içeriği ile süper antioksidantır. C, E, Selenyum ve çinko yüklüdür. Özellikle C vitamini yoğunluğu inanılmazdır. Propolis antioksidantların ve anti-bakteriyel kombinasyonuyla serbest radikallerin yok edilmesi ve aynı zamanda enfeksiyonlarla mücadelede potansiyel çift etkili bir avantaj sunar. Özellikle inflamatuvar ilgili hastalıkları desteklemek ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede mükemmel bir destek sağlar.


Propolis'in Tıbbi Etkileri ?

 
Araştırmalar Propolisin antiseptik, antibiyotik, antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklerini bilimsel olarak ortaya koymuştur. Propolis doğa prömiyeri önleyicidir. Propolis çeşitli antibakteriyel ve mantar istilasına karşı güçlü bir antimikrobiyal özellikler gösterir. Hatta streptococcus bakterisini bile yenmiştir. Ruslar propolis hakkında çok yoğun araştırmalar yapmış ve sonunda Propolisin; Rus Penisilininden daha güçlü olduğunu savunmuşlardır.


Propolis Hakkında Bilimsel Araştırmalar
 
Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Kimyasal antibiyotiklerin vücuttaki tüm bakterileri yok ederken faydalı barsak florasındaki bakterileri de yok ettiklerini tespit etmişler ve sindirim sistemi hastalıkları son yıllarda inanılmaz arttışının kimyasal antibiyotiklere bağlamışlardır. Propolis ise barsak florasındaki faydasız bakterileri yok ettiği gibi faydalı vücudun ihtiyacı olan bakterilere zarar vermeyerek barsak florasını inanılmaz güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Yani tüm Sindirim sistemi -gastrointestinal- durumlarda propolis kürleri yapmak kaçınılmaz olmalıdır


Propolis'in Hastalıklara Etkileri

 
Propolisin etki alanları son derece geniştir. Boğaz enfeksiyonları, Gut, Açık yaralar, Sinüz tıkanıklıkları, Nezle, Grip, Bronşit, Gastrit, Kulak hastalıkları, Preiodontal hastalıklar, Bağırsak enfeksiyonları, Ülser, Egzama, Pnömoni, Artrit, Şişmeler, İdrar yolu enfeksiyonları, Akciğer hastalıkları, Virüsler, Parkinson hastalığı, Safra enfeksiyonları, Skleroz, Dolaşım bozuklukları, siğiller, Konjonktivit, Ses kısıklıkları bunlardan sadece bazılarıdır. 

Propolis hormonları düzenlerken vücudun doğal direncini uyaran faydalı bir doğal antibiyotik maddedir. Propolis mikroorganizmalara karşı koruma için herkes tarafından kullanılabilir. Propolis aynı zamanda bakteri, virüs veya farklı mantarların neden olduğu koşullara karşı etkilidir.


Propolis Kullanım Alanlanlari ?

 
Propolisin faydalarından bazıları ; 

- Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır
- 100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tesbit edilmiştir
- Çok güçlü antioksidandır
- Her gün bir kaç kez Propolis ekstarktı ile gargara yapıldığında, plak oluşumunu önler
- Diş eti iltihabı ve ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir
- Diş abselerine, çürüklere, ağız kokusuna karşı kullanılır
- Diş beyazlatılmasına yardımcı olur
- Sedef hastalığına iyi gelir
- Deri enfeksiyonlarını giderir
- Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini engeller
- Soğuk algınlığına iyi gelmektedir
- Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür
- Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı faydalıdır
- Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs) 
- Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak- dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları)
- Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir
- İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır.(Vajina-uterus, aseptik necrosis, iltihaplanmış yaralar.. vs.)
- Tüberküloza denenmiş devadır
- Ülserlilere super etkin devadır
- Akut ve kronik kolite çözümdür.

Propolis 45 milyon yıl boyunca insanoğluna sunulmuş özel bir hazinedir
 


NURBAL PROPOLİS PREPERATLARI
 

PROPOLİS TOZ EKSTRAK 100 GRAM
 
PROPOLİS SIVI EKSTRAK 150CC
Ürün Kod No : 1433 Ürün Kod No : 1715
100 gram : 99,00 TL  
İndirimli Fiyatı : 75,24 TL Satış Fiyatı : 78,15 TL
Online Satın Al Online Satın Al
   
   

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır