Makaleler » IMMUTIME - MUCİZE KARIŞIM İÇİNDEKİLER » Zerdeçal Ekstrak

 
 
resimKonu
 
Curcumin zerdeçaldan elde edilen bir maddedir. Güçlü bir antioksidandır ve cilt, göğüs ve kolon kanserinin potansiyel tedavisi olarak üzerinde çalışılmaktadır. Çinli araştırmacılar, güçlü kanserojenlere ...
 

ZERDEÇAL EKSTRAK

- Rhizoma Zingiberis -

Curcumin zerdeçaldan elde edilen bir maddedir. Güçlü bir antioksidandır ve cilt, göğüs ve kolon kanserinin potansiyel tedavisi olarak üzerinde çalışılmaktadır. Çinli araştırmacılar, güçlü kanserojenlere maruz bırakılmadan önce curcumin verilen farelerin, diğer farelerden çok daha düşük düzeyde cilt kanserine yakalandıklarını bildirmişlerdir.

Penn State'deki curcuminin göğüs tümörlerinin büyümesi için gereken proteinlerin aktivitesini bloke edebileceklerini bulmuşlardır. Doğal bir anti-iltihapsal olan curcumin artritte görülen ağrı ve sertleşmeleri tedavi etmek için hazırlanan bitkisel formüllere sıklıkla katılmaktadır.

3000 yıldan uzun bir süre, Hintli iyileştiriciler obeziteyi tedavi etmek için zerdeçal kullanmışlardır. Şimdi zerdeçalın safra akışını ve diyetsel yağların parçalanmasını teşvik ederek karaciğer üzerinde faydalı etkileri olduğunu biliyoruz.

Asya'da zerdeçal mide bozukluklarını, menstrüasyon problemlerini, damar tıkanıklıklarını ve sarılık gibi karaciğer hastalıklarını tedavi etmek için kullanılırdı. Almanya ve Hindistan'da yürütülen modern araştırmalar,

Zerdeçalın safra kesesi hastalığına karşı koruyucu olduğunu gösterir. Bitki uzmanları bu bitkiyi hebatit C olan kişilere önermektedir. Çalışmalar ayrıca damar tıkanıklıklarını önlemede yararlı yararlı olduğunu ve yüksek kolesterol düzeylerini düşürebildiğini doğrulamaktadır.

Muhtemel faydaları ; 
- Kan hücrelerinin birbirine yapışarak tehlikeli tıkanıklıklar oluşturmasını önlemeye yardım eder
- Yüksek kolesterolü düşürebilir
- Karaciğer fonksiyonları için yararlıdır
- Safra kesesi hastalığını önlemeye yardım eder
- Artrit semptomlarını iyileştirir
- Kanser vakalarında bitkisel destek olarak olağanüstü görev sağlar

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır