Makaleler » İmmutime Formülü İçindekiler » Arısütü

 
 
resimKonu
 
Arısütü; 5-15 günlük yaştaki işçi balarılarının, kraliçe (ana) arıyı beslemek için yutakaltı bezlerinden (hypopharyngeal) salgıladıkları, hammaddesi binbir çiçeğin balözü, çiçek poleni ve balarılarının enzimlerinden oluşan sedef görünümünde, peltemsi.....
 

 
 

SAF ARISÜTÜ HDA 2.40 

Arısütü Nedir ?
Arısütü'nde bulunan maddeler nelerdir ?
Dünya Bilimadamları ve Tübitak'a göre Arısütü ?
Arısütü nasıl ve ne kadar kullanılır ?
Arısütü'nü kimler kullanabilir ?
Arısütü'nün faydaları nelerdir ?
En önemli unsur Arısütü'nün kalitesi
*** En önemli unsur Arısütü'nün hakiki olması ve Arısütü'nün ANALİZ DEĞERLERİ ***
Arısütü fiyatları ve online satın almak için tıklayınız
Yerli Üretim 10HDA2.44 Saf Arısütü

 


ARISÜTÜ NEDİR   :


Arısütü; 5-15 günlük yaştaki işçi balarılarının, kraliçe (ana) arıyı beslemek için yutakaltı bezlerinden (hypopharyngeal) salgıladıkları, hammaddesi binbir çiçeğin balözü, çiçek poleni ve balarılarının enzimlerinden oluşan sedef görünümünde, peltemsi, (1/1 gr/cm3) özgül ağırlığında, organik asit karakterinde, %100 naturel, olağanüstü yüksek oranda hayati vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler ve aminoasitler taşıyan yüksek besin değerli bir balarısı ürünüdür.

Dünyanın en üstün doğal gıdasıdır ve doğadaki bütün doğal ilaçların annesi sayılır. Balarısı ortalama 40 gün yaşar, Arısütüyle beslenen kraliçe arı ise 7 sene yaşar ve dünyanın en fazla yumurtlayan canlısı olarak günde ortalama 3000 kez yumurtlar. Arısütünün içinde neler olduğu saptanamamış %3 oranında X maddeleri bulunmaktadır ki; Dünya bilimadamlarınca buna Allah vergisi denilmiş ve Arısütünün olağanüstü etkilerinde X maddelerinin büyük payı olduğu öngörülmüştür. Aynı zamanda çok faydalı bir destek karınca asidi Arısütünde yüksek oranda mevcuttur.

Arısütünün olağanüstü faydaları Dünya Bilimadamlarınca onaylanmıştır.  En önemli unsur ise Arısütünün extra 1.kalitede, tahlilinden olumlu sonuç alınmış, %100 saf, bilimsel sistemde üretilen ve dozajına uygun kullanılan Arısütü olmasıdır.
 ARISÜTÜ'NDE BULUNAN MADDELER NELERDİR  :
 
VİTAMİNLER ORGANİK ASİTLER AMİNO ASİTLER MİNERALLER
A   Redinol-Akseroftol Acide hydroxy-10 décéné-2 transolgue Alanin Fosfor
B1  Thiamine-Anorin Acide hydroxy-10 decanoigue         Arginin Sülfür
B2  Riboflavine-Laktoflavin Acide Saborigue                             Aspartikasit Bakır
B3 Nicotinamide Acide-décéné-2 transidiolgue          Fenil alanin Demir
B5 Pantothonique asit Acide P-hydroxy benzolgue            Glikokol Silisyum
B6 Pyridoxie   Valin Kalsiyum
B7 İnositol-Myo (Mezo) lozit   Cyctin Sodyum
B8 (H) Biotine   Gulutamikasit Potasyum
B9 Folikasit   İzolosin Magnezyum
B12 Kobalamin   Liosin Manganez
C Askorbikasit   Lösin Çinko
D Kolekalsiferol   Metionin İyot
E Tokoferol, Antisterilite   Prolin Selenyum
H Biotine   Histidin  
P Rutine   Serin  
      Niacin  
      Treonin  
      Triptofan  
Arısütünün lipid kısmında gaz-sıvı kromatografisi ile yapılan incelemelerde, 26 dan fazla yağ asidi gözlenmiştir. Bunlardan 12'si nonanoik, kaprik, undekanoik, tridekanoik, launk, miristoleik, palmitik, palmitoleik, stearik, linoleik ve arakidik asit olarak tespit edilmiştir.

Arısütü bileşiminde "TESPİT EDİLEMEYEN DİĞER MADDELER"  adı altında belirtilen %2-3 civarındaki kısımda ise Arısütünün asıl deva niteliği taşıyan maddelerin bulunduğuBilimadamlarınca tespit edilmiştir. Bunlardan biri balda dahi bulunmayan, sadece Arısütünde %1.5 oranında bulunan 10-Hydroxy-delta-2-dekanoik asit'tir. Yine "Tespit edilemeyen diğer maddeler" kısmında bulunan diğer çeşitli aktif maddelerin;çok etkili olduğu saptanmıştır.

Arısütünün içinde kuvvetli Radyoaktif ve Manyetik enerji olduğu görülmüştür

 DÜNYA BiLiMADAMLARI VE TÜBİTAK'A GÖRE ARISÜTÜ   :
 

 ENDİKASYON YASASI NEDENİYLE ARISÜTÜ HAKKINDA YAPILAN ARAŞTIRMALAR VE FAYDALAR KALDIRILMIŞTIR SADECE HANGİ DOKTORLARIN ARAŞTIRDIĞI AŞAĞIDA LİSTELENMİŞTİR
 


Kanada Ulusal  Araştırma Enstitüsü
 


Biolojist Dr.Bellevefer
     
 


- Fransız Bilim adamı Alin Caillas


Dr.Ivenchi
 


Japon Araştırmacılar
 


 


 

Ana başlık : Arısütünün yapısı ve üretim yöntemi
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi - Yıl : 1996 Ay : Nisan Sayı : 341 Sahife : 96


 

Ana başlık : Beslenmede Arısütü
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi - Yıl : 1989 Ay : Nisan Sayı : 257 Sahife : 21


 

Ana başlık : Doğanın Harika Ürünü ARISÜTÜ
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi - Yıl : 1996 Ay : Nisan Sayı : 395 Sahife : 96

 

ARISÜTÜ NASIL VE NE KADAR KULLANILIR   :
 

Arısütünün iki kullanım şekli vardır. Birincisi saf olarak, ikincisi ise balla karıştırılarak. Saf olarak alınması halinde dil altına konur ve yaklaşık beş saniye kadar dil altında bekletilir ve sonra yutulur. Balla karışması halinde dil altında bekletmeye gerek kalmaz. Saf Arısütünün  kullanıcı tarafından muhafazası zor olabileceğinden en iyi kullanım şekli bal ile karıştırılarak alınmasıdır. Bal ile karıştırılarak alındığı zaman kana karışması ve faydasını göstermesi daha hızlı olur. Arısütü; saf veya balla karışmış olarak, her iki şekilde de  sabah ve akşam olmak üzere aç karnına alınmalıdır. Bunun yanısıra Arısütünün karıştırıldığı balın kalitesinin iyi olması, nektarı yüksek çiçeklerden elde edilmiş olması, hileli ve kalitesiz bal olmaması gerekir. Arısütü saf veya balla karışmış her iki halde de kesinlikle metalle temas edilmemeli, ışıkta kalmamalıdır.

Arısütünün ne kadar kullanılması gerektiği ise, saf olarak veya balla karışmış olarak, her iki halde de; bünyenin yaşına göre değişir.


 

ARISÜTÜ'NÜ KiMLER KULLANABİLİR   :

 
Arısütü Bilimsel gramajlar dahilinde; bünyenin yaşına, sağlık derecesine, varsa hastalığın ağırlığına, veya istenilen maksimum kuvvet seviyesine veya istenilen rahatsızlık derecesine göre; dozajına uygun kullanıldığı takdirde yeni doğmuş bebekten, en yaşlı bünyeye kadar herkes tarafından kullanılabilir.


 

ARISÜTÜ'NÜN FAYDALARI NELERDİR   :

 
ENDİKASYON YASASI NEDENİYLE ARISÜTÜ HAKKINDA YAPILAN ARAŞTIRMALAR VE FAYDALAR KALDIRILMIŞTIR SADECE HANGİ DOKTORLARIN ARAŞTIRDIĞI AŞAĞIDA LİSTELENMİŞTİR


*** EN ÖNEMLİ UNSUR ARISÜTÜ KALİTESİ ***

 


ARISÜTÜ'NÜN VERMİŞ OLDUĞU FAYDALAR TÜM DÜNYADA DÜNYA BİLİMADAMLARI TARAFINDAN KANITLANMIŞTIR. EN ÖNEMLİ UNSUR İSE; ARISÜTÜ'NÜN TAMAMIYLE SAF, NATUREL, EXTRA 1.SINIF KALİTEDE OLMASI, HİÇBİR KATKI MADDESİ İÇERMEMESİ, TAHLİLLERİNDEN %100 OLUMLU SONUÇ ALINMASI VE SAF VEYA BALLA YAPILAN KARIŞIMLARDA DA DOZAJLARINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMASIDIR. NURBAL ŞİFA MERKEZİ’MİZDE KULLANDIĞIMIZ ARISÜTÜ'de %100 SAF, NATUREL EXTRA 1.SINIF KALİTEDE OLAN  ÖZEL HDA DEĞERİ MİNİMUM 2.40 OLAN EN KALİTELİ ARISÜTÜ'DÜR
 ARISÜTÜ ANALİZ DEĞERLERİ

 


ONLİNE - SATIŞ

İTHAL 2.40 %100 SAF ARISÜTÜ
   
Arısütü 100 gram HDA2.40 Arısütü 1000 gram HDA2.40
Ürün Kod No : 1351 Ürün Kod No : 1463
100 gram : 135,00 TL 1000 gram : 1350,00 TL
On-line Satın Al On-line Satın Al
   


Yerli ÖZEL ÜRETİM

YERLİ ÜRETİM 2.44 %100 SAF ARISÜTÜ

Yerli üretim Saf Arısütü, özel uzman arısütü toplayan arıcılarımızın ürettiği HDA değeri 2.44 olan %100 saf yerli üretim arısütüdür. Her yıl az miktarda çıkmaktadır. Bu yüzden fazla talepler karşılanamamaktadır.

   
   
Arısütü 100 gram HDA2.44 Arısütü 1000 gram HDA2.44
Ürün Kod No : 1351 Ürün Kod No : 1464
100 gram : 700,00 TL 1000 gram : 7000,00 TL
 
On-line Satın Al On-line Satın Al
 

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır