Makaleler » SAĞLIK BİLGİLERİ » Detoks

 
 
resimKonu
 
Detoks; vücudumuzu devamlı arındırmalıyız...
 

Teknolojinin gelişmesi, büyükşehirde yaşam, kimyasalların artması, Egzos gazı, Radyasyon, Fabrika atıkları, Alkol, Kahve, Sigara, Boyalı içecekler, Rafine gıdalar, Şekerli gıdalarla beslenme, Besin alerjenyeleri, Klimalar, Parfümler, Makyaj malzemeleri, Kimyasal kozmetikler ve daha nice endüstriyel gelişim ile birlikte binlerce kimyasal bileşen ; yenilen gıdalardan, içilen sudan, aldığımız nefesten, cilde deriden vücudumuza toksinler girer.

Toksinler çoğaldıkça hücrelerimize zarar vermeye başlarlar ve bu hissettirmeden hastalık ortaya çıkana kadar devam etmektedir. Toksinlerden meydana gelen hastalıklar kimyasalların kan ile vücutta serbestçe dolaşarak en sonunda hayati zarar vermeye kadar gitmeleridir.

Ne yazık ki en sonunda hasta,  neden hasta olduğunu aramaya başlarken toksinler vücudu ele geçirmiş olabilirler. Detoks;  kanı temizleyen, toksinleri vücuttan atmaya yarayan ruhsal ve bedensel bir arınma sistemidir. Detoks sırasında kırmızı et, tüm süt ürünleri, tüm tahıl ürünleri, tüm işlenmiş gıdalar, kahve, alkol, sigara, tüm asidik gıdalar, tatlandırıcılar, fast-food, şekerli ve tuzlu yiyecekler, tüm hazır içecekler vb. gibi alınmamalıdır. Her şeyin fazlası zararlıdır.

Örneğin Okzalik asit(HOOC-COOH)aslinda zehirli bir maddedir ama kabak, ispanak gibi bazı sebzelerin yapraklarında, patateste ve bezelyede az miktarda bulunmaktadır. Normal bir insan vücudu normal miktarda alınan okzalit asiti idrar yoluyla atar ve zehirli bir durum olmasını önler. Ama vücudun atamayacağı kadar okzalit asitin alınması böbreklerde kalsiyum okzalat tipi taş yapar. Buradan da çıkartacağımız en önemli sonuç faydalı gıdalarda olsa fazla yemenin hiçbir anlamı olmadığı gibi, fazla yenilmesi zarar verebilmektedir.

Detoks sırasında Brokoli, Enginar, Sarımsak, Kereviz, Lahana, Bamya, Ispanak, Karnabahar, Maydanoz, Kırmızı Erik, Kayısı, Havuç, Böğürtlen, Vişne, Kivi, Mineralli su vb. gibi besinler alınması uygun olacaktır.


www.nurbal.com sitesindeki tüm yazılar haklarıyla birlikte yasal koruma altındadır. 5070 sayili Elektronik Imza Kanunu ve 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri kanunu geregince; siteye ait içerigin hak sahibi ya da sahiplerinin yazili izni alinmaksizin kopyalanmasi, yayinlanmasi ve dagitilmasi yasaktir. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanin öngördügü tüm sorumlulugu kabul etmis sayilir. Kaynak gösterilmeden alınan tüm yazılar hukuki süreç doğurur

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır