Hakkımızda

 

NURBAL ŞİFA MERKEZİ 1989

NURBAL ŞİFA MERKEZİ olarak 1989 yılından bu yana Göztepe / İstanbul'da, Arısütü, Polen, Kore Kırmızı Panax Ginseng, Karakovan Balı, Petek ve Süzme ballar, Özel Ballı Karışımlar, Şifalı Otlar, Aromatik Yağlar, Bitkisel doğal destekler, Ekolojik Ürünler, Vitaminler, Baharatlar, Organik Ürünler ve diğer naturel Bitkisel mamüllerin satışını yaparak hizmet vermekteyiz.

Her ilacın doğadan geldiği gerçeği ve tabiatın bize sunduğu sayısız nimetlerin insan sağlığına ne kadar şifa verdiği şüphesiz bilinmektedir.Tabiatın bize sunmuş olduğu BİTKİSEL KAYNAKLARLA TEDAVİ tarihi insanoğlunun tarihi kadar eskidir. Hititler döneminde Anadolu’da çok yaygın kullanım alanı olan Bitkisel Kaynaklarla Tedavi yöntemi daha ziyade Çin, Hindistan, Roma ve Mısır uygarlıkları zamanında dünyaya yayılmıştır. Phyton ( bitki ) therapy ( tedavi ) ilk kez Fransız hekim Henri Lecrec tarafından 1939 yılında kullanılmıştır. İlk aktarlar Roma’da açılmıştır.Anadolu da ilk eser, Dioscorides tarafından MS 77 yılında yazılmıştır. Dünya üzerinde 400.000 çeşit bitki türü vardır. Bunların tamamının bilineni ise 20.000 kadardır. Yani fitoterapi olarak üzerinde konuşulan tartışılan sadece 20.000 bitki çeşididir. Geri kalan 380.000 çeşit bitki ise daha keşfedilmeyi beklemektedir. Teknolojinin gelişmesiyle bitkisel desteklere olan araştırmalarında artması, geri kalan bitkilerinde araştırılarak hem önceki hem de yeni nesil hastalıklarla tedavilerinin ileriki zamanlarda daha da mümkün hale gelebileceğini işaret etmektedir.

Anadolu’da Şifa veren Bitkisel kaynaklar üzerine yapılan ilk araştırmalar 19.yüzyılda Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane adı altında bilimsel çalışmalar ile başlamıştır. Günümüzde ise BİTKİSEL KAYNAKLARLA çeşitli hastalıkların tedavi yöntemleri gerçek bilimsel niteliğini almış ve Alternatif Tıpta önemli bir değer kazanmıştır.

Yine günümüzde SENTETİK BAZDAKİ MADDELERİN VARSAYILAN YAN ETKİLERİ; Bitkisel Kaynaklarla Tedavi kullanımını hızla arttırmaktadır. Ancak unutulmaması gereken en önemli kural ise Bitkisel kaynaklarla şifa veren bütün ürünlerin KULLANIMI, DOZAJLARI, TAZELİĞİ, KALİTESİ, HAKİKİ OLMASI VE BİTKİSEL KAYNAKLI KARIŞIMLARIN BİLGİLİ KİŞİLER TARAFINDAN HAZIRLANMASI EN ÖNEMLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARDIR.

Öncelikle hastalıkların teşhisi ve tedavisinin uzman doktorlarca yapılması gerektiği unutulmamalıdır, kulaktan dolma bilgilerle kullanmak yerine kullanılacak Bitkisel Kaynaklı Şifa veren Ürünlerin faydalarının bilinmesi gerekir. Kalitesi ve kaynağının belli olmadığı yerlerden ve hijyeniğinin bilinmediği yerlerden tedarik edilmemesi gerekmektedir

NURBAL ŞİFA MERKEZİ'MİZDEN ALINAN, İNSAN SAĞLIĞINA OLAĞANÜSTÜ DESTEK SAĞLAYAN TÜM BİTKİSEL KAYNAKLI DOĞAL DESTEKLERİN, HAKİKİ BALLARIN, ÖZEL KARIŞIMLARIN, ÖZEL FORMÜLLERİN; KALİTESİNE, TAZELİĞİNE, ETKİNLİĞİ BOZULMADAN MUHAFAZA EDİLMESİNE, BİLİNÇLİ DOZAJLARLA KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLMESİNE, HİJYENİK VE TEMİZ OLMASINA, HER ÜRÜNÜN KENDİ SINIFINDAKİ EN KALİTELİ EN ÖZEL ÜRÜN OLMASINA VE SONUÇ VEREN YAN ETKİ VERMEYEN DOĞAL ÜRÜNLER OLMASINA TİTİZLİKLE ÖZEN GÖSTERİLMİŞTİR

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır