Makaleler » İmmutime Formülü Ek Destekler » Kara Hindiba Ekstrak

 
 
resimKonu
 
Kanser hastaları için umut verici çalışma, Windsor Üniversitesi Onkoloji Servisi bilimadamları ve Windsor Bölgesel Kanser Merkezi ekiplerince ortaklaşa yürütülüyor. Konuyla ilgili bilgi veren Dr. Caroline Hamm, karahindiba
 

Kara Hindiba Ekstrak : 

 Tarih

Karahindiba, 7. yüzyılın sonlarına kadar Çin bitkilerinde ilk kez bahsedilmişti, 10. ve 11. yüzyılların Arap doktorları tarafından kullanıldı ve Avrupa'da ilk olarak 1485'deki Ortus Sanitatis'te ortaya çıktı. 

Karahindiba'nın ortak adı 15. yüzyılda icat edildi. Yaprakların şeklini aslan dişine ya da dişi aslanlara benzeyen cerrah. 

Batı'da, kök ve yapraklar farklı çarelerdir, ancak Çinliler, pu gong ying dedikleri tüm bitkiyi kullanırlar; Galaktagog olarak kullanılır

Karahindiba yaprakları, özellikle ilkbaharda bir salata sebze olarak kullanılabilir. Kavrulunca kök kahve yerine kullanılabilir ve çiçekler genellikle şarap yapmak için kullanılır.

Bileşenler

Yaprak: acı glikozitler, karotenoidler (lutein ve violaxanthin dahil), terpenoidler, kolin, potasyum tuzları, demir ve diğer mineraller, Vitaminler, A, B, C, D (A vitamini içeriği havuçlarınkinden daha yüksektir). 

Kök: acı glikozitler (taraksasin), tanenler, triterpenler (taraksol ve tarakssterol dahil), fitosteroller, uçucu yağ, kolin, asparajin, karbonhidratlar (inülin dahil, sonbaharda% 40'a kadar, ilkbaharda% 2; şekerler), pektin, fenolik asitler, vitaminler, potasyum.

SAĞLIK BAKANLIĞI ENDİKASYON YASASI NEDENİYLE BU ÜRÜNÜN FAYDA YAZAN KISIMLARI KALDIRILMIŞTIR
 

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır