Makaleler » İmmutime Formülü İçindekiler » Zerdeçal Ekstrak

 
 
resimKonu
 
Curcumin zerdeçaldan elde edilen bir maddedir.
 

ZERDEÇAL EKSTRAK

SAĞLIK BAKANLIĞI ENDİKASYON YASASI NEDENİYLE BU ÜRÜNÜN FAYDA YAZAN KISIMLARI KALDIRILMIŞTIR

Geleneksel Kullanım ve Sağlık Faydaları

"Yaşam Baharatı" ve "Baharatın Kraliçesi" olarak bilinen Zerdeçal, belki de Hint Superfood'larının en ünlüsüdür. Yemek pişirmede yaygın olarak kullanılırken - bu altın harikası baharatının eklenmesi olmadan hiçbir körleme tamamlanmamıştır - vücutta Zerdeçalın güçlü antioksidan özellikleri tarafından desteklenmeyen bir sistem yoktur. 

Tarih

Toz zerdeçal genellikle gıdalarda bir renklendirici olarak kullanılır ve köri soslarında bir elyaftır. Hint safranı olarak bilinir. Geleneksel olarak kumaşı boyamak için kullanılmış, keşiş elbisesinin turuncu rengi zerdeçaldan geliyor. 

Zerdeçal, Hindistan'da kutsal bir bitki olarak son derece değerlidir. Bir macun haline getirilir ve dini ve evlilik törenlerinde cildi angaje etmek ve süslemek için kullanılır.

Bileşenler

Zerdeçal, curcuminoids (curcumin, demethoxycurcumin ve bisdemethoxycurcumin) ve turmeron, zingiberene, cineole, monoterpenes, nişasta ve proteinler, Vitaminler: C, B2, B3, B6, Folat, E & K içeren uçucu bir yağ içerir. Mineraller: Potasyum, Fosfor, Magnezyum, Kalsiyum, Demir, Çinko, Bakır ve Manganez

 

Yorumlar

 
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır